Strona główna    Oferta    Last minute    zielone szkoły    wakacje dla młodziezy    Bilety lotnicze    Ubezpieczenia   
Dzisiaj jest Sobota, 17 marca 2018 Imieniny Reginy, Patryka, Zdyszka

Symbol oferty:
738/1841 PDF RTF Drukuj
Państwo: no conv :
Region: no conv :
Miasto: no conv :
Transport: Brak informacji
Profil wyjazdu: Brak informacji
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: Brak informacji
Zakwaterowanie: Brak informacji
świadczenia:
Cena podstawowa:
OSOBA DOROSŁA, Pokój 2 osobowy, AUTOKAR OBLIGATORYJNY - SENIOR, KL, NW, BP, CP, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
TRASA:
PARALIA- PODNÓŻE OLIMPU- METEORY
RIWIERA OLIMPIJSKA :
Region turystyczny w północno - wschodniej Grecji, położony niedaleko Salonik. To prawdziwy raj dla miłośników słońca, plaży i kontaktu z naturą, a także miłośników kultury i historii, czy też zwolenników atrakcji życia nocnego. Ważniejsze kurorty Riwiery to Paralia, Olimpic Beach, Nei Pori.
KATERINI-PARALIA :
Tętniąca życiem miejscowość położona na Riwierze Olimpijskiej u podnóża Olimpu. Krystaliczne wody Morza Egejskiego, piaszczyste plaże, liczne greckie tawerny, bary, restauracje, dyskoteki, sklepiki, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonałe jej położenie pozwala na zwiedzenie najpiękniejszych zakątków Grecji, do których niewątpliwie należą m.in. Meteory, pasmo Olimpu, wyspa Skiatos, Saloniki i inne, w myśl: - Tak jak nie da się usunąć z pamięci bogactwa kolorów - od soczystej zieleni Olimpu po lazur błękit wód Morza Egejskiego, jakimi bawi się natura Riwiery Olimpijskiej - tak niezapomniany okaże się czas spędzony tu”
APARTHOTEL YAKINTHOS ***:
Elegancki hotel oddany do użytku w 2006 roku, o wysokim standardzie otoczony zielonym ogrodem. Położony zaledwie 250 m od przepięknej piaszczystej plaży Olympic, którą oznaczono błękitną flagą, słynącą z płytkiej, krystalicznie czystej wody oraz zaledwie 900m od centrum Paralii. Typowo grecki hotel ze wspaniałą rodziną atmosferą . W pobliżu Hotelu Beach Bar COCUS z dyskoteką. Do dyspozycji gosci: bar, restauracja, duży ogród z palmami ze stolikami i krzesełkami. Sala wypoczynkowa z DVD.
ZAKWATEROWANIE:
Pokoje 2,3 -osobowe typu apartamentowego z łazienkami, TV SAT, małym aneksem kuchennym z lodówką , balkonem z widokiem na morze, góry lub ogród. Klimatyzacja dodatkowo płatna - 4 EUR/doba/pokój. Pokoje wygodne, elegancko i funkcjonalnie wyposażone.
WYŻYWIENIE:
2 x dziennie (śniadanie, obiadokolacja - w formie BUFETU). Pierwsze świadczenie - obiadokolacja , ostatnie świadczenie - śniadanie.
PROGRAM:
I DZIEŃ - godz.2.00 - wyjazd.Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. W trakcie przejazdu będą organizowane krótkie postoje. Kawa oraz herbata w autokarze bezpłatnie. Przyjazd do hotelu w ok. Nisu - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

II DZIEŃ - Po śniadaniu wyjazd w kierunku Grecji. Przejazd do hotelu w PARALII - obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ - Po śniadaniu - plażowanie, kąpiele, wypoczynek.

IV DZIEŃ - Po śniadaniu U PODNÓŻA OLIMPU - krajoznawcza wycieczka autokarowa do malowniczego LITOHORO, starego PANDALEJMONA i podnóża OLIMPU -Idealna okazja dla miłośników górskich wędrówek, aby poczuć potęgę starożytnych bogów, sprawujących swe rządy z najwyższego masywu w Grecji - pasma Olimpu, znajdującego się pomiędzy dolinami rzek Pinions i Aliakmon nad zatoką Salonicką z najwyższym szczytem Mytikas 2917m uważanym za tron Zeusa. W programie wycieczki wędrówka przez Park Narodowy Olimpu, przejście przez piękne miasteczko górskie Litochoro, a następnie przez Kanion rzeki Enipea aż do źródełka Afrodyty, pole magnetyczne sprawiające, że autobusy jadą same pod górę oraz urocza stara wioska Palios Pantalejmon, w której czas się zatrzymał i gdzie olbrzymi platan swoimi konarami stwarza dach dla miejscowych kawiarenek. Powrót do hotelu -obiadokolacja, nocleg.
V DZIEŃ - Po śniadaniu- plażowanie, kąpiele, wypoczynek

VI DZIEŃ - Po śniadaniu METEORY-WISZĄCE KLASZTORY - wycieczka autokarowa zwiedzanie Zespołu Wiszących Klasztorów -zawieszonych” na skałach - jednego ze 100 cudów świata- zwiedzanie dwóch monastyrów /żeńskiego i męskiego/, przejazd do Kalambaki- wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Klasztory w Meteorach są najpopularniejszym miejscem ascezy i modlitwy w Grecji.Jak głosi legenda, mnich Atanazy wzbił się na skrzydłach białego orła by zbudować pierwszy monastyr. Dziś po wielu wiekach możemy podziwiać rezultat ciężkiej pracy mnichów, niesamowity efekt działań przyrody i moc wiary. Nad niewielką miejscowością Kalambaka, pomiędzy monumentalnymi skałami znajduje się sześć z 21 zbudowanych klasztorów. Zapierające dech widoki, monumentalna potęga natury - gwarantują niezapomniane przeżycia. Powrót do hotelu - obiadokolacja nocleg.

VII DZIEŃ - Po śniadaniu- plażowanie, kąpiele, wypoczynek A wieczorem - WIECZÓR GRECKI -ta impreza to doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, którą wyrażają wspaniałym, ekspresyjnym tańcem Syrtraki, przy rytmicznych dźwiękach buzuki. To radość jedzenia smacznych potraw typowej kuchni greckiej oraz zakosztowania Retsiny, której nie zabraknie przez cały wieczór. Podczas zabawy nauczymy się tańczyć taniec Zorby, który przecież zabawę i radość umiłował ponad wszystko. Ten wieczór zapamiętamy na długi czas!

VIII DZIEŃ - Po śniadaniu- plażowanie ,kąpiele , wypoczynek

IX DZIEŃ - Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Serbii W trakcie przejazdu zwiedzanie SALONIK . Przyjazd do hotelu w ok. Nisu - zakwaterowanie, obiadokolacja ,nocleg

X DZIEŃ - Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski . Powrót w godzinach nocnych
CENA OBEJMUJE:
-2 noclegi tranzytowe w ok.Nisu w Serbii w hotelu + 2 obiadokolacje i 2 śniadania
-7 noclegów w hotelu YAKINTHOS *** pokoje 2,3- osobowe z łazienkami i TVSAT
-Wyżywienie: 7 śniadań , 7 obiadokolacji w Grecji
-transport autokarem LUX / klimatyzacja , bar ,DVD, WC/
-opiekę pilota - przewodnika
-ubezpieczenie NW, Kl i bagaż,Choroby Przewlekłe i Nowotworowe
-program turystyczny
-taksę klimatyczną
UWAGI:
Cena nie obejmuje :
-napoi do obiadokolacji
-kosztu wstępów do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, wieczór grecki - ok.35 EUR

Atrakcje:
Propozycje programu fakultatywnego:
ATENY - ok. 40 EUR
REJS NA SKIATHOS - ok.30 EUR
 
Zapytaj     Cennik