Strona główna    Oferta    Last minute    zielone szkoły    wakacje dla młodziezy    Bilety lotnicze    Ubezpieczenia   
Dzisiaj jest Niedziela, 18 marca 2018 Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Symbol oferty:
214/18337 PDF RTF Drukuj
Państwo: no conv :
Region: no conv :
Miasto: no conv :
Transport: Brak informacji
Profil wyjazdu: Brak informacji
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: Brak informacji
Zakwaterowanie: Brak informacji
świadczenia:
Cena podstawowa:
pobyt na obozie wg programu, Dojazd własny WYBIERZ MIASTO JEŚLI AUTOKAR, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie NNW (10 tys. zł),
:
Rejs Szkoleniowy to impreza spełniająca oczekiwania tych, którzy chcą połączyć szkolenie z aktywnym wypoczynkiem pod żaglami. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć umiejętności potrzebne do uzyskania patentu na żeglarza jachtowego oraz wykorzystać je w praktyce podczas rejsu.

Podczas rejsu szkoleniowego będziemy żeglować przez najpiękniejsze mazurskie jeziora. Pokonamy kanały i rzeki, poznamy najciekawsze mazurskie przystanie, bindugi i biwaki. Na naszej trasie nie braknie też zabytków i atrakcji turystycznych takich jak twierdza Boyen w Giżycku, To również bogata infrastruktura miast i miasteczek, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe.
UCZESTNICY:
Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia i podstawowa samodzielność. Podział na grupy wiekowe nastąpi w załogach jachtów. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.
JACHTY:
Kabinowe Tango i podobne - nocleg w kabinie jachtu. Każdy jacht jest wyposażony w segment kuchenny (tzw. kambuz) - kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców.
KADRA:
Na każdą załogę będzie przypadał instruktor - sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie.
Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu..
PROGRAM:
Dzień 1: zbiórka uczestników. Podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem taklowaniem i klarowaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy.

Dni 2-11: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich.

Dzień 12 lub 13: egzamin teoretyczny i praktyczny na stopień żeglarza jachtowego przed komisją z Polskiego Związku Żeglarskiego.

Dzień 14: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu - wyjazd.

Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia:
8.00 pobudka,
8.00-8.30 toaleta poranna i klar na jachtach,
8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia,
8.40-9.40 śniadanie,
10.00-19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad,
19.00 kolacja,
po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.),
23.00 cisza nocna.

W zależności od trasy rozkład dnia może się zmienić.

Szkolenie: pełen teoretyczny i praktyczny kurs na stopień żeglarza jachtowego, prowadzony według obowiązujących przepisów i zakończony egzaminem. Uczestnicy podzieleni zostaną na załogi (koedukacyjne). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem będą się odbywały na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg.

Uwaga: Do egzaminu na stopień żeglarza podejść może tylko uczestnik, który ukończył 14 rok zycia.
TRASA:
Wielkie Jeziora Mazurskie. Turnusy rozpoczynają się i kończą w Węgorzewie nad jeziorem Święcajty (Ośrodek Żeglarski Róża Wiatrów w Węgorzewie, ul. Wodociągowa 1). Uczestnicy żeglują po północnej części szlaku, po jeziorach: Mamry, Przystań, Dobskie, Łabap, Dargin, Kisajno, Jagodne, Boczne, itp. Każdego dnia będą poznawać nowe okolice i nocować w innych przystaniach.
WYŻYWIENIE:
W porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Oprócz tego, instruktorzy otrzymają pieniądze dla załóg na codzienne zakupy (pieczywo, masło, mleko, owoce, warzywa) i wydatki rejsowe
TRANSPORT:
We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna + 100zł; Warszawy, Łodzi + 130 zł; Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Jabłonowa Pomorskiego + 140 zł; Lublina, Puław 170 zł; Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni + 190 zł; Wrocławia, Katowic, Krakowa, Leszna + 190 zł; Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry + 200 zł.
Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.
FAKULTETY:
Szkolenie na sternika motorowodnego - Pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (W zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł).

Uwaga: Szkolenie możliwe dla uczestników, którzy skończyli 14 lat.

UWAGA - W przypadku wybrania rejsu 3 tygodniowego cena szkolenia na Sternika Motorowodnego wynosi 99 zł.

Paintball - w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia - jedna gra (200 kul na osobę) - 95 zł,

Wodne szaleństwo - przejażdżka motorówką, jazda na -bananie” oraz kole holowanym za motorówką - 99 zł,

Jazda quadem - pakiet podstawowy: szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa - 95 zł.

Jazda quadem - zajęcia indywidualne: jeden uczestnik, dwa quady, instruktor. Lekcja obejmuje indywidualne zajęcia na torze lub w terenie, dostosowane do umiejętności uczestnika - 300 zł za godzinę lekcyjną.

Nurkowanie, pierwszy krok - nurkowanie do niedawna uważane było za sport ekstremalny. Nic bardziej mylnego. Na poziomie podstawowym jest to przyjemna i łatwa dyscyplina. Zajęcia -pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z was założy kompletny strój i sprzęt i zanurkuje z instruktorem. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać! - 130 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.
UBEZPIECZENIE:
Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
UBEZPIECZENIE DOBROWOLNE:
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji TUiR AXA Polska
NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ:
Rzeczy niezbędne:
piżama lub dres do spania,
2 - 3 ciepłe swetry,
2 - 3 pary spodni,
ciepły polar,
ciepła bielizna (podkoszulki, getry),
czapki : wełniana i przeciwsłoneczna,
ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
przybory toaletowe,
kosmetyki (krem z filtrem UV!),
ręczniki,
klapki lub japonki,
obuwie (trampki, pionierki - obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie),
ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy),

UWAGA!!!
Uczestnicy biorący udział w rejsach wędrownych muszą posiadać ze sobą ŚPIWÓR.

Dokumenty:
Legitymacja szkolna,
Wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika.

Rzeczy przydatne:
latarka,
podręcznik do nauki teorii,
rękawiczki,
sandałki,
śpiewnik,
gitara lub inny instrument, na którym grywasz.
Rzeczy zbędne:
lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza,
prowiant w ilości większej niż na podróż,
sprzęt elektroniczny - drogi telefon, laptop, tablet, głośniki. Róża Wiatrów nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność !
UWAGI:
Na imprezy w formie rejsów wędrownych z zakwaterowaniem na jachtach nie należy zabierać walizek lotniczych oraz plecaków ze stelażem, ze względu na ograniczoną powierzchnię bagażową jachtu. Wskazane jest aby zabrać worek żeglarski, plecak bez stelaża lub zwykłą miękką torbę turystyczną

Atrakcje:
 
Zapytaj     Cennik